МедіаТаємничий всесвіт

 

Час після обіду. Зручний автобус, навколо сидять найкращі друзі, веселі та усміхнені. Ми вирушаємо у подорож до нескінченості, хочемо відкрити для себе нову сторінку, невідомі грані неосяжного безмежного Всесвіту. На нас чекає Київській планетарій. З початком вистави ми насолоджуємось неймовірними краєвидами нашої планети, її вигляд вражає. Дивлячись навколо, спостерігаючи гори або океан, Земля подається могутньою, наповненою силою. Ми не бачимо кожного дня її з космічного корабля і забуваємо, якою маленькою, крихкою та незахищеною вона здається звідти. Це змінює світогляд, бо відчуваємо себе маленькими, та незначними. Яке значення має наше життя? Яке значення мають наші дії та вчинки? Чи є в усьому сенс? Але Земля вабить до себе як улюблений дім, з яким пов’язані приємні спогади. Де ти збираєшся в родинному колі або з друзями.

Ми вирушаємо далі до найвіддаленіших планет Сонячної системи, до їхніх супутників, дивимось на далекі світи. Всесвіт зачаровує та ставить ще більше запитань, відповіді на які важко знайти. Звідки ти, всесвіт, такий неосяжний, холодний та безлюдний. Як не вистачає тут людей, щирого спілкування, жартів та посмішок, допомоги та теплих обійм. Що є всесвіт? Може це результат хаотичних процесів, випадковості, і нам дуже пощастило, що ми є. Нас могло і не бути? Ми тут самі, чи є ще тут хтось крім нас? Звідки ми?

Величні планети  вражають своєю красою, розмірами, могутністю; невже все це - купа космічного сміття, безглузде скупчення каміння або хімічних елементів, невже випадковість? Всесвіт вражає ніби витвір мистецтва, ніби пам’ятка архітектури видатного Архітектора, який є повним любові до свого творіння. Може всесвіт розказує про красу та могутність Творця, про продуманість та піклування. Ми живемо на чарівній планеті; коли дивишся на її красу, здається, що життя – це такий самий дар або витвір мистецтва, якому хочеться радіти та насолоджуватись щодня. Здається, що життя – повне сенсу, який теж є таємницею як і всесвіт. І цю таємницю потрібно шукати як і рухатись далі в космічному просторі. Ми отримали велику насолоду від перегляду фільму, від побаченої краси, просто жартували. А тепер нам хочеться дякувати за цей час, думати про загадковість життя, захоплюватись всесвітом.

 

Сугако Віталій

Спеціальна школа-інтернат №15 для дітей з наслідками поліомієліту та церебральними паралічами м. Києва

 

23 квітня 2019

оиол